EU vs VS:
privacy niet gegarandeerd
Privacy niet gegarandeerd
In 2018 werd de CLOUD-act in het leven geroepen in de Verenigde Staten. Deze wet maakt het makkelijker voor Amerikaanse opsporingsdiensten om toegang te krijgen tot data bij strafrechtelijk onderzoek, óók buiten de landgrenzen, zolang de data in handen is van een Amerikaans bedrijf.
Dat betekent dat data die beheerd wordt door een Amerikaanse provider, zoals Microsoft, Amazon of Google, opgevraagd kan worden door de Amerikaanse overheid. Zelfs als die gegevens in een datacenter staan in Europa. Dit staat haaks op de bescherming van deze gegevens onder de GDPR.
Waarom je moet weten wat de CLOUD-act inhoudt
In dit artikel leggen we je exact uit wat de CLOUD-act inhoudt, waarom hij relevant is voor iedereen die te maken heeft met persoonsgegevens of dataverwerking, welke diensten zoal kunnen vallen onder deze wetgeving en wat de gevolgen kunnen zijn van een gegevensverzoek via de CLOUD-act voor inwoners en bedrijven in de EU. Wat kun je in deze situatie doen en hoe houd je grip op je data?
Meer weten?
Deze bronnen geven meer uitleg
Wat doet TransIP?
TransIP producten als alternatief
Welke TransIP-producten en -diensten zijn een goed alternatief voor Amerikaanse cloudserviceproviders?